⚡ flexpin ile gelişmiş dijital ürün satış sitenizi hemen açın.

Oyun & Epin Satış Sitesi Açmak

Online video oyunları dünya ekonomisinde hızla büyüyen sektörlerden biridir ve gelir olarak müzik ve film endüstrilerini aşmaktadır. Birçok oyun geliştiricisi ve bu oyunları yayınlayan Steam gibi platformlar olduğu gibi, oyun içi epin satışlarıda oldukça fazladır. Bu makalemizde epin satış sitesi açmanız için gerekli detayları adım adım belirteceğiz.

Online oyun satış pazarı

Yukarıdaki görselde 2020 Newzoo verilerine göre video oyunları pazar hacmini görmekteyiz. Video oyunlarının büyük satış çoğunlugunu Mobil oyunlar oluştururken, Konsol ve PC oyunları olarak devam etmekte. Mobil oyunların günümüzde en çok hacime sayip platformun olduğunu artık söylememize gerek yok.

Epin Nedir ?

E-pin (Elektronik Pin) online oyun, yazılım, program satışlarında, ürün aktivasyonunda veya oyun içi harcamalarda, oyun parası alımlarında kullanılan sistem diyebiliriz. Dijital satışı olan tüm ürünlerde epin olmaktadır.

E-pin, oyun içi harcamalarında kullanılan, oyun yapımcısının tercih ettiği gold, para, puan tarzı satış biçimidir. Çoğu oyunda hızlı level almak, daha kaliteli itemler veya görünümlere sahip olmak için oyun yapımcısı magazalarında satışını yapmaktadır. Magazada kullanılması için epin kodlarını ise epin satışı yapan websitelerine dağıtmaktadır. Bu websiteler’de belirli bir komisyon üzerine koyarak müşterilerine dağıtmaktadır. Online oyunlarda, direkt oyunun satışından çok oyun içi epin harcamaları artık daha fazladır ve büyük bir pazar oluşturmaktadır.

Eğer sizde kolay ve profesyonel bir şekilde epin sitesi nasıl açılır bunları merak ediyorsanız aşağıdaki başıklarımızı okuyabilirsiniz:

Nereden Epin Tedariği Yapılır?

Epin tedariğinde yeni bir website açıyor iseniz direkt oyunun kendisinden epin tedarik etmeniz zor olacaktır. Satış hacmi ve toplu satış yaptıklarından dolayı oyunun direkt kendi sahibinden key almak artık pek mümkün değil, bu sebepden dolayı epin satışı yapan kişiler artık kendisi tedarik zinrici kurmakta veya Flexpin: Epin Satış Yazılımında bulunan otomatik tedarikçiler API’si ile kolayca tedariklerini sağlamaktadırlar.

Hangi Epin Satış Scriptini & Yazılımını Kullanabilirim ?

Oyun, Epin satışı konusunda pek fazla hazır yazılım bulunmamakla birlikte, pek çok firma’da fahiş fiyatlar ile satış veya kiralama yapmaktadır. Bu sebepden dolayı epin satış sitesi açmak isteyen kişiler, ufak bir araştırma yaptıktan sonra vazgeçebilmektedirler.

Flexpin olarak uygun maaliyetle, en kaliteli epin satış yazılımını sunmakta ve müşterilerimize her zaman destek sunmaktayız. Modern arayüz, her zaman güncellenen altyapı ve müşteri desteğimiz ile öne çıkmayı başarıyoruz.

Sizde hemen Epin Satış Scripti Fiyatlarına bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz. Flexpin hiçbir kod bilgisi gerektirmeden hazır epin sitesi oluşturmanıza yarar.

Doğru Ürün Pazarı Belirlemek

Epin sitenizi açtıktan sonra doğru ürünleri ve doğru platformları seçmeniz gerekecektir. Çok kalabalık bir websitenin müşterilerinizin kafasını karıştıracağı gibi çok az ürün ise müşterilerinizin size güvenini azaltır.

Epin Satışnıda Doğru Ürünü bulmak ve pazarlamak.
Epin Satışnıda Doğru Ürünü bulmak ve pazarlamak.

Her zaman en çok satan epin ürünlerinin yerine biraz daha kar marjı yüksek ürünler hedeflemelisiniz. Bu konuda deneme yanılma yöntemleri ile kendi pazarınızı belirleyecek olup, ilk etapda çok fazla stok ile çalışmamalısınız. Flexpin yazılımı ile stok ihtiyacı duymadan manuel teslimat yapabilirsiniz.

Müşterilerinize Her Zaman Hızlı Destek Sunun

Her ne kadar otomatik satış yazılımına sahip olsanızda müşterileriniz bazen bir “Merhaba” bile deyince karşısında bir müşteri temsilcisi bulmak ister. Bu sebepden dolayı Whatsapp Business kullanabilir ve müşterilerinize otomatik yanıt verebilirsiniz.

Epin Canlı destek
Müşterilerinize her zaman destek sunun.

Artan satışlarınızdan sonra müşterilerinize her zaman satış sonrası önerili satışlarda bulunmalı, ara sıra kampanyalarınızı mail ile bildirmelisiniz, unutmayın ki en güzel reklam müşteridir. Bir müşteriyi memnun ederseniz, o müşteri size ücretsiz reklam yapar.

Epin Satışında Reklam ve Pazarlama

Epin satışında reklam ve pazarlama çok önemli farktördür. Çok fazla dijital ürün, oyun, hesap, epin satış sitesi olduğundan dolayı yeni müşterilerin sizi bulması artık bir o kadar da zordur. Bundan dolayı sosyal medyayı doğru kullanma ve doğru adreslere reklam vermek epin satışına başladıktan sonraki önemli aşamalarda gelmektedir.

Flexpin yazılımı en iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) olanağı sağlarken, arama motorlarında en önde çıkmanızı SEO tabanlı kodlaması sayesinde başarmaktadır.

Reklam ve Pazarlamada önem vereceğiniz kanallar:

SEO: Arama motoru optimizasyonu ve satış yapacağınız ürünlerin arama motorunda öne çıkarılması. Bu konuda ücretli destek alacağınız gibi, ücretsiz makalelere göz atabilirsiniz.

SMM: Sosyal medya pazarlaması epin satışında önemli rol oynamaktadır. Oyun sayfalarına reklam vererek, aynı zamanda tek bir oyun bazlı sayfalardan viral reklam çalışması yaparak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

PPC: Google aramalarında veya google reklamlarında tıklama bazlı reklamlar verebilirsiniz.

Uygulama reklamları: Belirli uygulamalara, gerçek kullanıcılara ulaşmak için reklamlara verebilirsiniz.

E-mail pazarlaması: Müşterilerinizden izin alarak veya izin aldığınız toplu mail yazılımları ile insanlara websitenizi tanıtabilir, indirimli ürünlerinizi bildirebilirsiniz.

Tanıtım yazıları: Ürünlerinizi, websitenizi ve yeniliklerinizi yerel haber sitelerinde, bloglarda tanıtım yazıları yayınlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Flexpin Yalnızca bir Epin Satış Yazılımı Değil

Flexpin, yalnızca epin ve oyun üzerine kurulmuş bir yazılım değildir, tüm dijital ürünlerinizi hatta davetiye satışlarınızı bu yazılım ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Flexpin ne yazılımıdır ?

  • Hesap Satış Yazılımı: Facebook, Instagram gibi sosyal medya veya dağıtımını yaptığınız hesaplar.
  • Oyun Satış Yazılımı: Dijital key veya hesap olarak satışını yaptığınız ürünler.
  • E-Pin Satış Yazılımı: Elektronik pin satışını yaptığınız oyunlar, yazılımlar, serverlar.
  • Key Satış Yazılımı: Dijital key olarak satışını yaptığınız ürünler.
  • Lisans Satış Yazılımı: Kendinize ait program veya distribütörü olduğunu ürünler.
  • Davetiye Satış Yazılımı: Mail ile teslim etmeniz gereken ürünleri/hizmetler

gibi birçok dijital ürün olarak satışını yaptığınız ürünlerde Flexpin’i rahatca kullanabilirsiniz. Sizde hemen oyun & epin satış sitenizi açmak istiyorsanız paketlerimize göz atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelişmiş & Modern
Epin Satış Yazılımı.

Flexpin Hakkında

© 2023 Flexpin yazılımı bir GronB ürünüdür ve tüm hakları saklıdır.